Włamywacze nie mają urlopów w wakacje

Połowa wakacji za nami, niektórzy urlop mają już za sobą, a inni dopiero się na niego wybierają. Jednakże są też tacy, którzy najwięcej „pracy” mają w wakacje. Mowa tu o włamywaczach. Poniżej przedstawiamy 7 podstawowych rad zabezpieczających mieszkanie podczas naszej nieobecności.

1. Sąsiad- najlepszym strażnikiem!
Zaprzyjaźnieni sąsiedzi są najlepszymi strażnikami naszego mieszkania. Warto ich poprosić o sąsiedzką przysługę doglądania mieszkania, zbierania ulotek, listów, a nawet podlewania kwiatków, czy też przewietrzenia mieszkania. Wszelkie tego typu działania zdezorientują włamywacza.

2. Wykupmy polisę ubezpieczeniową!
Polisa chroni nasze mieszkanie nie tylko przed włamywaczami, ale również przed np.: pożarem, gradem, zalaniem, uderzeniami piorunów. Roczna opłata za ubezpieczenie wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na wysokość stawki polisy mają wpływ: alarmy, zamki w drzwiach, szyby i żaluzje antywłamaniowe, monitoring itp.

3. Odpowiedni zamek w drzwiach!
Zainwestujmy w odpowiedni zamek w drzwiach wejściowych. Warto kupić np. zamki wielozastawkowe lub zamek mechaniczno- elektroniczny.

4. Zamykajmy okna!
Przed wyjazdem sprawdźmy czy wszystkie okna i drzwi balkonowe są zamknięte.

5. Nie ogłaszajmy w Internecie o swoim wyjeździe!
Często z radości ogłaszamy na portalach społecznościowych o naszym wyjeździe. Jednak należy pamiętać, iż nasze profile mogą być kontrolowane.

6. Odłączmy wszelki dopływ mediów!
Upewnijmy się, że zakręciliśmy zawory gazu, wody i odłączyliśmy wszystkie urządzenia elektryczne.

7. Zainwestujmy w urządzenia symulujące obecność!
Dobrze jest zainstalować urządzenia symulujące naszą obecność, np.: ściemniacz, który włącza i wyłącza światło. Dobrym odstraszaczem jest także czujnik ruchu zamontowany przy drzwiach wejściowych lub na korytarzu.

Źródło: Polska Gazeta Krakowska


oprogramowanie dla biur nieruchomości Projekt i wykonanie: