Aktualności

Zarządzanie nieruchomościami w Krakowie i okolicach oraz w Rzeszowie

15 listopada 2015

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy ecoDom Nieruchomości, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi na terenie Krakowa i okolic, a także Rzeszowa i całego Podkarpacia.
Czytaj dalej

Jak zaoszczędzić na kosztach eksploatacji domu?

30 grudnia 2013

W ciągu kilku najbliższych lat możemy się spodziewać wzrostu cen wody, gdyż w Polsce ceny te są jednymi z najniższych w Europie. Dlatego też warto pomyśleć już dziś o rozwiązaniach sprzyjających oszczędzaniu wody i energii.
Czytaj dalej

Zwrot podatku VAT tylko do końca roku!!!

2 grudnia 2013

Remontujesz mieszkanie lub planujesz remont???
Spiesz się! Nie ma na co czekać! Jeszcze tylko do końca tego roku należy Ci się zwrot podatku VAT za zakupione materiały!
Czytaj dalej

3 podstawowe błędy właścicieli mieszkań na wynajem

13 listopada 2013

Inwestycja w mieszkanie na wynajem wymaga od właścicieli wiedzy i doświadczenia. Nie zawsze trafia się na najemcę, który będzie dbał o mieszkanie, nie będzie sprawiał problemów sąsiadom, i który będzie skłonny zapłacić określony czynsz. Niemniej jednak, w celu ułatwienia zarządzania swoim mieszkaniem na wynajem przedstawiamy trzy najczęściej popełniane błędy przez właścicieli.

Czytaj dalej

Tylko 1% mieszkań w Krakowie kwalifikuje się do sprzedaży w ramach programu MdM

25 października 2013

Niedawno pisaliśmy o programie Mieszkanie dla Młodych przygotowywanym do wejścia w życie, który ma na celu wsparcie młodych małżeństw i osób samotnych w zakupie pierwszego mieszkania na rynku pierwotnym. Program ten, od chwili pojawienia się pierwszych założeń budzi wiele kontrowersji.
Czytaj dalej

Ostatnie miesiące kredytów na pokrycie 100% wartości nieruchomości

17 października 2013

Z miesiąca na miesiąc banki proponują coraz mniej korzystne kredyty bez wkładu własnego. Przykładem może być podniesienie marży 100-procentowego kredytu z przed trzech miesięcy z 1,75 do 1,86 p.p. Wyjątkiem jest tutaj bank Pekao, który nie tylko obniżył marżę z 1,73 do 1,68 %, ale również prowizję z 1,49 do 1,45%.
Czytaj dalej

Mieszkanie dla Młodych- program dostępny od przyszłego roku

26 września 2013

Wersja nowego programu wspierającego zakup mieszkań Mieszkanie dla Młodych już przybrało nową formę w stosunku do wersji projektowej złożonej cztery miesiące temu. Program rozszerzono bowiem o:
Czytaj dalej

Polski rynek kredytów hipotecznych należy do słabo rozwiniętych

13 września 2013

Co dziesiąty Polak będący właścicielem mieszkania kupił je na kredyt. Jednakże, nie czyni to z nas rekordzistów. Świadczy to jedynie o młodym rynku kredytowania hipotecznego w Polsce, gdyż zadłużenie hipoteczne w odniesieniu do PKB pozostaje na niewysokim poziomie (19,6%), a średnia Unii Europejskiej wynosi 52%.
Czytaj dalej

Życie w mieście czy na wsi?

29 sierpnia 2013

Z danych GUS wynika, iż przez ostatnich 5 lat 320 000 osób wyemigrowało z miasta na rzecz mieszkania na wsi. W przeciwnym kierunku odnotowano zaledwie emigrację 185 000 osób. Co skusiło mieszkańców miast wojewódzkich do przeprowadzenia się poza ich granice? Gdzie żyje się taniej? W mieście czy 50 km od centrum?

Czytaj dalej

Wynajmij mieszkanie od państwa

19 sierpnia 2013

18% Europejczyków mieszka w wynajętych mieszkaniach. W Niemczech odsetek ten wynosi 40%, a w Szwajcarii aż 50%. Dla porównania w Polsce mieszkania wynajmuje zaledwie 3,5% rodaków. Dlatego by przybliżyć Polskę do standardów europejskich rząd postanowił ożywić rynek nieruchomości za pomocą programu wynajmu mieszkań po cenie nawet do 40% niższej od czynszu rynkowego.
Czytaj dalej


oprogramowanie dla biur nieruchomości Projekt i wykonanie: